Kirkkoneuvosto

Kirkkoneuvosto johtaa seurakunnan toimintaa, edistää sen hengellistä elämää ja muutoinkin toimii seurakunnan tehtävän toteuttamiseksi, johtaa seurakunnan hallintoa sekä talouden ja omaisuuden hoitoa, huolehtii kirkkovaltuuston päätösten täytäntöönpanosta sekä valvoo seurakunnan etua, edustaa seurakuntaa, tekee sen puolesta sopimukset ja muut oikeustoimet. Kirkkovaltuusto valitsee kirkkoneuvoston kahdeksi vuodeksi kerrallaan. Kirkkoneuvostoon kuuluu 7 jäsentä ja sen puheenjohtajana toimii kirkkoherra Heikki Holma ja varapuheenjohtajana Jukka Köngäs.

Kirkkoneuvosto 2023-2024

  • Heikki Holma puheenjohtaja
  • Jukka Köngäs varapuheenjohtaja
  • Maarit Alalahti
  • Arja Heikkinen
  • Martti Lehtinen
  • Katri Pietilä
  • Sanna Saraste

Kirkkoneuvoston pöytäkirjat 2023

Kirkkoneuvoston pöytäkirjat 2022

Kokous 29.11.2022

Kokous 12.9.2022

Kokous 14.06.2022

Kokous 11.04.2022

Kokous 23.03.2022

Kokous 09.02.2022

 

Kirkkoneuvoston pöytäkirjat 2021

Kokous 21.12.2021

Kokous 14.12.2021

Kokous 29.11.2021

Kokous 11.10.2021

Kokous 1.9.2021

Kokous 13.7.2021

Kokous 1.6.2021

Kokous 27.4.2021

Kokous 31.3.2021

Kokous 28.1.2021

 

Kirkkoneuvoston pöytäkirjat 2020

Kokous 17.12.2020

Kokous 2.12.2020

Kokous 30.9.2020

Kokous 2.9.2020

Kokous 10.6.2020

Kokous 25.3.2020

Kokous 29.1.2020

 

Kirkkoneuvoston pöytäkirjat 2019

Kokous 19.12.2019

Kokous 4.12.2019

Kokous 30.10.2019

Kokous 29.8.2019

Kokous 29.5.2019

Kokous 25.4.2019

Kokous 14.3.2019

Kokous 7.2.2019