Kirkkovaltuusto

Kirkkovaltuusto valitaan 4 vuoden välein vaaleilla. Tervolan seurakunnan kirkkovaltuustoon kuuluu 15 jäsentä. Kirkkovaltuusto päättää esimerkiksi seurakunnan toiminnan ja talouden päälinjoista, kirkollisverosta, rakennushankkeista ja uusista viroista.

Kirkkovaltuuston puheenjohtajana toimii vuosina 2023 - 2026 Aino Ollitervo ja varapuheenjohtajana Ari Hietanen.

 

Tervolan seurakunnan kirkkovaltuusto 2023-2026

  • Alalahti Maarit
  • Hanhisuanto Mika
  • Heikkinen Arja
  • Hietanen Ari
  • Keränen Pertti
  • Kähkönen Jarmo
  • Köngäs Jukka
  • Lehtinen Martti
  • Mäkipeura Teija
  • Ollitervo Aino
  • Pietilä Katri
  • Rytkönen Pirjo
  • Saraste Sanna
  • Uokkola Tanja
  • Ylimartimo Kaisa     

 

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat 2023

Kokous 14.1.2023

 

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat 2022

Kokous 14.12.2022

Liite: Tulo- ja menoarvio 2023

 

Kokous 9.11.2022

 

Kokous 20.04.2022

Liite 1: Tilinpäätös Tervolan seurakunta 2021

Liite 2: Tilinpäätös testamenttirahasto 2021

Liite 3: Tilinpäätös hautainhoitorahasto 2021

 

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat 2021

Kokous 29.12.2021

Liite: Tulo- ja menoarvio 2022

 

Kokous 14.12.2021

Liite: Hautausmaan käyttösuunnitelma

 

Kokous 18.5.2021

Liite: Tilinpäätös Tervolan seurakunta 2020

Liite: Tilinpäätös testamenttirahasto 2020

Liite: Tilinpäätös hautainhoitorahasto 2020

 

Kokous 12.1.2021

 

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat 2020

Kokous 17.12.2020

Liite: Tulo- ja menoarvio 2021

 

Kokous 22.6.2020

Liite: Tasekirja 2019

 

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat 2019

 

Kokous 19.12.2019

Liite: Tulo- ja menoarvio 2020

 

Kokous 10.5.2019

Liite: Tasekirja 2018

 

Kokous 24.1.2019